• Týždeň zdravej výživy

     • Tretí októbrový týždeň sa vo všetkých "kvetinových triedach" niesol v znamení zdravej výživy.

      Predškoláci v 6. triede nezábudky  pomenúvali,triedili, ochutnávali,strihali a lepili, ale aj kreslili ovocie a zeleninu.Veselým šarkanom dotvorili "zdravý" ovocno zeleninový chvost,ovocný tanier vyzdobili obľúbeným ovocím.Hrušku a jabĺčko si nalepili aj s malým návštevníkom-červíkom,no a v novovytvorenej básni - "Ovocie a zelenina" si pripomenuli,že chutné ovocie a zdravú zeleninu by sme mali mať na tanieri, veru každý deň.

      Báseň - "Ovocie a zelenina" Hrušku,slivku,jabĺčko,na tanieri mám,

      je to zdravé ovocie,hneď ho ochutnám. Mrkvu,hrášok,kaleráb,v polievke vždy zjem, zelenina zdravá je,to ja dobre viem.

      Týždeň zdravej výživy v 3. triede- slnečnice- Kto chce zdravý byť, musí zdravo žiť.

      Deti 1.triedy- tulipány -Šikovné rúčky máme, ovocie a farby otlačaním spoznávame.

      Z plastelíny miesime, ovocie vytvoríme. Poznávame ovocie aj jeho chuť, poznávame zdravé a nezdravé potraviny. Jabĺčko pre mladšie deti- maľovanie prstom,a staršie deti skúšali novú techniku a všetko zvládli na 1*

      8.trieda - Vlčie maky a jej týždeň zdravej výživy.

      Báseň na opakovanie doma

      Oberám jabĺčka oberám,

      Všetky ich do koša pozberám.

      Sladučké, voňavé, dozreté,

      Veď už je po lete, po lete.

      Fúkaj, fúkaj vetríčku,

      Zhoď aj jednu hruštičku.

      Vitamíny radi máme,

      Všetko pekne popapáme.

      Trieda púpav počas Týždňa zdravej výživy ochutnávala ovocie a zeleninu a neskutočne im chutilo. Neskôr si zdravo zašportovali a zasúťažili . Ako odmenu dostali čerstvé jabĺčka. Na konci zdravého týždňa sa naučili, ktoré potraviny škodia zúbkom a ktoré pomáhajú, aby zúbky boli zdravé a silne. Povedali si aj o správnom čistení a nakoniec si spravili dva obrovské zúbky - jeden zdravy a druhý pokazený a ku každému zúbku správne priradili potraviny, ktoré si vystrihli z časopisov. Deti mali neskutočnú radosť zo svojich výtvorov. Všetci sa zhodli, že odteraz budú jesť viac ovocia a zeleniny . 

      Týždeň zdravej výživy v 4. triede- snežienky

     • Strom priateľstva v triede PÚPAVY

     • Deti z triedy PÚPAVY si vytvorili  strom priateľstva . Kmeň je vyrobený zo srdiečok na znak toho, že sa máme všetci radi a rešpektujeme sa. Listy sú z detských rúk na znak priateľstva . V našej triede podporujeme dobré vzťahy a kolektívnu prácu .