• Šarkaniáda

     • Šarkan letí,šarkan letí,za ním chlapci,za ním deti.A všetci sa hrnú von,vyskakujú robia zhon. Aj naši predškoláci zo 6.triedy"Nezábudiek" sa minulú stredu vybrali do blízkeho okolia púšťať svoje,vlastnoručne vyrobené,šarkany.Keďže vietor fúkal tak ako má,deti mali veľkú radosť,z týchto poletujúcich "jesenných hračiek".Cieľom tejto aktivity bolo zdokonaliť základné lokomočné pohyby-beh a chôdzu a posilniť telesnú zdatnosť detí,čo sa nám aj podarilo.S líčkami vyštípanými od vetra,ale aj poriadne vyšantení v prírodnom prostredí,sa dievčatá a chlapci s chuťou pustili do pripraveného obeda.M.Exenbergerová.

      Aj deti z 1.triedy "Tulipánov" si vyšli pobehať po školskom dvore, kde im tentokrát robil spoločnosť usmievavý šarkan.Radosť z pohybu,nevšedného návštevníka a opadaného lístia zachytil aj náš fotoaparát...

     • Buďte zdraví naši starkí! :-)

     •        MILÍ NAŠI STARKÍ !

            

             Deti zo 4.triedy - Snežienky, z našej MŠ - Švorlístok si pre Vás pri príležitosti

          mesiaca úcty k starším prichystali milé prekvapenie pod názvom: 

                                                               BUĎTE ZDRAVÍ NAŠI STARKÍ !

                          Prajeme Vám príjemný hudobný zážitok :-)

     • Bezpečne a hravo

     • Deti z 1. triedy "Tulipány" sa počas nepriaznivého počasia v rámci dopravnej výchovy  takto "popasovali" s dopravnými situáciami.

      MILÍ NAŠI STARKÍ !

            

             Deti zo 4.triedy - Snežienky, z našej MŠ - Švorlístok si pre Vás pri príležitosti

          mesiaca úcty k starším prichystali milé prekvapenie pod názvom: 

                                                               BUĎTE ZDRAVÍ NAŠI STARKÍ !

                          Prajeme Vám príjemný hudobný zážitok :-)

     • " Rieka Torysa volá o pomoc"

     • "Rieka Torysa volá o pomoc",je názov aktivity,pri ktorej naši predškoláci zo 6.triedy "Nezábudiek"pomohli rybičkám - Ploticiam obyčajným,vyčistiť ich domov-rieku Torysu, od nahromadeného odpadu.Úlohou detí bolo zhotoviť rybky plotice a následne ich vypustiť do rieky "Torysy".No,keďže Torysa bola znečistená rôznorodým odpadom,ktorý do nej nahádzali nezodpovední ľudia,museli ju deti najprv vyčistiť.Malí "ochranári prírody"všetok ten odpad vytiahli udicami a následne roztriedili do pripravených,farebne rozlíšených nádob.Keďže separácia odpadu sa v našej triede stala,už takpovediac, každodennou rutinou, predškoláci túto úlohu zvládli na jednotku.Dievčatá a chlapci si touto aktivitou upevnili nielen návyk správne separovať odpad, z rôznorodého materiálu,ale našim cieľom bolo u detí vypestovať aj ochranárske postoje a kladný vzťah k životnému prostrediu.S pozdravom M.Exenbergerová.

     • Pre našich starých rodičov

     • Deti zo 7. triedy "púpavy" nezabudli  na svojich starých rodičov a vyrobili im veselé škatuľky, kde si môžu napríklad odložiť kľúče. Ku škatuľke pribudla aj pohľadnica, kde vlastnoručne napísali nádherný odkaz a namaľovali obrázok . A nakoniec si veselo zatancovali . Nech nám v týchto dňoch nikdy nezmizne úsmev z tváre ako týmto detičkám.   M. Melníková

     • Dúhankovo

     • Deti zo 7.triedy PÚPAVY sú stále veselé a nechýba im úsmev na tvári. Ani posledný októbrový týždeň nebol iný. Keď sa nám zdá okolo všetko pochmúrne, stačí sa pozrieť na ich tváričky a hneď je deň krajší. A takto to bolo aj tento týždeň, hoci ich bolo málo- tanec, spev a radosť určite nechýbali. Spoločne si vyrobili geometrickú dúhu, ktorú si umiestnili do triedy na znak toho, že svet je naozaj nádherný, stačí si všímať navôkol jeho farby. M. Melníková

     • Jesenná vychádzka

     • Stredajšie slnečné počasie vylákalo našich predškolákov zo 6.triedy - "Nezábudiek" do prírody.Deti absolvovali jesennú turistickú vychádzku          k rybníkom, ktorú spojili s vytváraním "listových panáčikov".Cieľom tejto vychádzky bolo zvládnuť dlhšiu trasu, poznať vzdialenejšie prírodné prostredie v jesennom období,vytvárať pozitívny vzťah k prírode a pohybovým aktivitám a rozvíjať manuálne zručností detí - čo sa nám aj podarilo.Malí turisti si poobzerali "šarišské" rybníky, pokochali sa nádhernou jesennou prírodou,nazbierali si rôznofarebné listy, z ktorých vytvorili pekných "listových panáčikov". Milým zážitkom bolo aj fotenie s malým kaprom,ktorý musí ešte podrásť, preto ho ujo rybár pustil späť do rybníka.   M.Exenbergerová.

      Deti 1.triedy- "tulipány" realizovali jesennú turistickú vychádzku v blízkom okolí Materskej školy,ktorú taktiež spojili s vytváraním pestrofarebných "listových panáčikov"

      Fotky z tvorenia "listových panáčikov" v 5.triede "zvončeky"