• Prevádzka Materskej školy od 1.7.2021

     • Od 1. júla 2021 bude prevádzka materskej školy v letnom režime. Výchovno- vzdelávací proces bude prebiehať pre vopred nahlásené deti v  3 triedach, tj. v triede 1, 3 a 4 v čase od 6:30 hod do 16:30 hod.

      Pozor,  od 1. júla do 31. augusta bude prebiehať rekonštrukcia materskej školy, preto bude otvorená iba bránka od záhradiek  v čase od 6.15 hod do 16.45 hod a bude sa využívať iba hlavný vstup č.1. Od 16.45 bude areál materskej školy uzatvorený. Zvýšte opatrnosť a dodržiavajte bezpečnosť a to najmä pri odchode z materskej školy.

     • Zábava v bazéne počas predplaveckej prípravy

     • Deti zo 4., 6. a 7. triedy sa zúčastňujú na svojej predplaveckej príprave, ktorá bude trvať až do 30.6. Deti sa pomaly zoznamujú s vodou. Zároveň tým podporujú celkovú zdatnosť a správne návyky držania tela. Na konci júna z nich budeme mať malých plavcov.

     • Rozlúčka 7.trieda :-)

     • Minulý týždeň sa v 7. triede konala rozlúčka s predškolákmi a zároveň sme sa lúčili aj so školským rokom . Deti niečo zaspievali, odrecitovali a nakoniec zatancovali. Potom si vychutnávali dlho očakávanú pizzu, na ktorú sa veeeeľmi tešili. Ďakujeme za krásny školský rok, hoci bol náročný a plný coronových prekvapení. Napriek tomu bol pekný a veselý. Ďakujeme všetkým rodičom -ste skvelí a budúcim prváčikom prajeme veľa úspechov v škole.

     • Rozlúčka so škôlkou

     • Smiech, piesne, tance, básne a nekonečná zábava na rozlúčkovej slávnosti IV. triedy Snežienok.  Rozlúčku  ukončili prenesením tabla a už sa  tešia po prázdninách do školy. 

     • Na Šarišskom hrade

     • Trieda snežienok sa už pomaly lúči s materskou školou, veď budúci rok už budú prváci, školáci.   K slávnostnej rozlúčke patrí aj skvelý výlet.  Vybrali sa na Šarišský hrad, kde zároveň priebehalo aj natáčanie niektorých záberov k videoklipu pod vedením p.uč. Oravcovej k skladbe Veľkolepý hrad.  Zábava to bola veru skvelá. Tu je malá  "ochutnávka " v podobe fotografií  a už onedlho si budete môcť pozrieť aj  na tejto  stránke celý videoklip. Chceme poďakovať p. Ladislavovi  Babuščákovi, správcovi hradu, ktorý nám pomohol s dopravou rekvizít aj osôb. Ďakujeme

     • Vráťme knihy do škôl

     • V mesiacoch marec-máj sa naša Materská škola  po 2. krát zapojila do  X. ročníka súťaže Vráťme knihy do škôl. Cieľom súťaže je podporovať čítanie a vytvárať pozitívny vzťah ku knihám medzi deťmi. Keďže detičky v MŠ ešte nevedia čítať, pani učiteľka prečíta deťom rozprávku a deti kreslia  obrázky, ktoré s ňou súvisia. Zapojili sme sa a boli úspešní. Vyhrali sme hlavnú 1.cenu- balík detských kníh, sladkostí a tablet pre školu. Vyhrali sme aj v kategórii Knižný anjel. Knižný anjel je osoba, učiteľ,  ktorý pomáha pri propagácii čítania kníh medzi deťmi. Stala sa ňou naša pani učiteľka z 8.triedy Tatiana Matejovská. Výhercom srdečne blahoželáme.

      Pozrite si práce našich šikovných detí, ktoré sa do súťaže zapojili.

     • Deň detí pokračuje

     • Oslava Dňa detí sa tiahla celým týždňom a zavŕšená bola  programom v piatok 4.júna. Deti sa už hneď zrána mohli vyšantiť na skákacom hrade , pri ktorom sa postupne vystriedali všetky triedy. Detská radosť a detský smiech sa rozliehali po celom dvore . Aby toho nebolo málo hneď po desiate sa mohli tešiť na prehliadku policajtov , ktorí im predstavili svoju prácu, ukázali zbrane a prostriedky, ktoré pri svojej práci používajú. Deti si mohli vyskúšať, že byť policajtom nie je žiadna sranda, pretože napríklad nosiť ťažkú nepriestrelnú vestu a prilbu nie je vôbec také ľahké .

      Veríme, že na tento deň budú deti ešte dlho spomínať a my sa už teraz tešíme na ďalší Deň detí.

     • Deň detí

     • 1. júna sa na našom školskom dvore rozliehal detský smiech a radosť ešte viac ako po iné dni. Naše kreatívne pani učiteľky a učitelia pripravili nádherný deň pre naše deti k ich sviatku Dňa detí. Rannú rozcvičku v si pre ne pripravil rytier Kund.

      Po rozcvičke nasledovali stanovištia kde deti plnili rôzne úlohy; od preliezania prekážok, hádzanie loptou, skákanie vo vreci (viac viď. foto).

      Po absolvovaní všetkých stanovíšť čakalo na deti viacero prekvapení. Za svoju snahu boli odmenení medailami . Najväčšou odmenou však pre nich bolo to, že sa im splnením úloh všetkých stanovíšť podarilo oslobodiť princeznú Alžbetku, ktorá sa tak mohla zasnubit s nebojácnym rytierom Svätobojom. Čerešničkou na záver bola spoločná diskotéka s rytierom Svätobojom a Alžbetkou. Deň detí, však nekončil 1. júnom ...

     • Turistická vychádzka na Šarišský hrad

     • Keď po žltej značke pôjdeš, k hradu Šariš iste dôjdeš“ V tomto duchu dnes naši predškoláci zo 6. a 7.triedy a ich mladší kamaráti absolvovali turistickú vychádzku, na jeden z najrozsiahlejších hradov Slovenska – hrad Šariš, ktorý je zároveň dominantou nášho malebného mestečka – Veľkého Šariša. Cieľom tejto jarnej turistickej vychádzky bolo zvládnuť dlhšiu trasu, poznávať vzdialenejšie prírodné prostredie v jarnom období a oboznámiť sa s historickými pamiatkami, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí. Vydarené počasie, krásna okolitá príroda a dobrá nálada prispeli k nezabudnuteľným zážitkom, ktoré si budúci školáci odnášali domov, až z hradného vrchu.