• "POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ"!

     • Týmto heslom sme zrealizovali motivačnú besiedku v triede "Slnečníc", ktorú navštívil dopravný policajt. Porozprával nám o svojej práci veľa zaujímavých informácií a deti sa dozvedeli, aké je to dôležité povolanie, čo všetko obnáša byť dobrým, poctivým policajtom. Priniesol nám fotografie z reálnych dopravných nehôd a ukázal nám pomôcky, ktoré používajú dopravní policajti pri svojej práci a na čo slúžia. ĎAKUJEME a verím, že sme motivovali deti k ich budúcemu povolaniu .

     • „Včela - malý zázrak prírody“

     • Dňa 2.februára navštívil 7.triedu predškolákov ujo včelár. Deťom porozprával, ako sa vyrába med, ako sa starať o včely a ako také včeličky pracujú . Deti si uvedomovali, že med je zdravý a je lepší ako cukor. Ujo včelár priniesol na ochutnávku medík a deti si na ňom pochutnali. Po odchode uja včelára deti povedali, že všetky sladkosti vyhodia a budú jesť iba med. A veru, med bol veľmi chutný a ešte niečo z neho ostalo :-)

     • Pomocný vychovávateľ v MŠ

     • Do výzvy „Pomocný vychovávateľ pre materské školy“  sa zapojila aj naša Materská škola a boli sme úspešní. Budú nám poskytnuté finančné prostriedky v celkovej sume 32 951 eur, ktoré budú slúžiť na pokrytie 2 pracovných miest od februára 2022 do augusta 2023.  Dvaja pomocní vychovávatelia, ako nepedagogickí zamestnanci,  budú pomáhať  pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením a/alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

      Program „Pomocný vychovávateľ v materskej škole“ je realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR

       

       

       

       

       

       

       

              

     • Na ľade je zábava :-)..naše návštevy klziska.

     • Tri triedy našej MŠ v januári 2022 navštívili miestne klzisko a počas celého týždňa sa zdokonaľovali v hokeji. Ľad bol absulútne skvelý a veľmi sa nám na klzisku páčilo. Dávať góly na ozajstnom ihrisku je predsa lepšie ako to skúšať na suchu. Určite si to ešte zopakujeme :-)

     • Rozvíjame finančnú gramosť

     • Peniaze sú jednou z vecí, ktoré nás sprevádzajú každodenným životom. V mesiaci január sme sa zamerali na finančnú gramotnosť.  V našej MŠ aktívne podporujeme rozvoj finančnej gramotnosti u detí, prostredníctvom hry. Pripravili sme rozprávku o škriatkoch z Kremnice, ktorí objavili prvú mincu. Rozprávali sme čo všetko vieme o peniazoch, ich hodnote, deti opisovali svoje reálne skúsenosti.  Deti poznávali mince pod lupou, odtláčali ich, vyrobili aj vlastné peniaze, s ktorými sme sa zahrali na obchod. Trieda predškolákov dokonca upiekla tortu, z ktorej sme si mohli kúpiť v škôlkarskej cukrárni a naučili sa veselú pieseň o sporení peňazí do prasiatka. Týmito aktivitami sme s deťmi ľahkou a zábavnou formou nazreli do sveta peňazí.

     • Oznam

     • Riaditeľstvo Materskej školy oznamuje, že na základe vzniknutej situácie zapríčinenej vírusom Covid-19 nariadil RÚVZ v Prešove karanténu v 6.triede od 14.01.2022 do 24.01.2022. Výchovno- vzdelávací proces sa v danej triede obnoví od utorka 25.01.2022.  Deti budú zo stravy odhlásené.

      Žiadame rodičov, aby sledovali zdravotný stav detí, pri zhoršení zdravotného stavu kontaktujte svojho pediatra.

      Pri nástupe dieťaťa do školy je povinnosťou zákonného zástupcu priniesť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti-  tlačivo tu:    Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_10.01.2022.docx

     • Oznam

     • Riaditeľstvo Materskej školy oznamuje, že na základe vzniknutej situácie zapríčinenej vírusom Covid-19 nariadil RÚVZ v Prešove karanténu v 9.triede od 12.01.2022 do 22.01.2022. Výchovno- vzdelávací proces sa v danej triede obnoví od pondelka 24.01.2022.  Deti budú zo stravy odhlásené.

      Žiadame rodičov, aby sledovali zdravotný stav detí, pri zhoršení zdravotného stavu kontaktujte svojho pediatra.

      Pri nástupe dieťaťa do školy je povinnosťou zákonného zástupcu priniesť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti-  tlačivo tu:    Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_10.01.2022.docx

       

     • Oznam o prerušení prevádzky MŠ

     • Riaditeľstvo MŠ Veľký Šariš oznamuje, že prevádzka Materskej školy bude prerušená od 23.12.2021 do 7.01.2022. Výchovno- vzdelávací proces sa v MŠ obnoví od pondelka 10.01.2022 v bežnom režime.                                                                                

     • "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?"

     • Aj v tomto roku sa naša MŠ zapojila do projektu práve s týmto názvom.

      Nie každý zo seniorov má možnosť tráviť vianočné sviatky v kruhu tých najbližších.

      A možno práve „krabica od topánok” naplnená maličkosťami im môže vyčariť úsmev na tvári a priniesť radosť do osamelých dní.

      Zapojili sa rodičia, pedagógovia, deti, pretože aj my chceme vniesť pocit tepla domova do domovov sociálnych služieb.

     • Mikuláš v našej MŠ

     • Aj tohto roku opäť zas, zavítal k nám vytúžený MIKULÁŠ

      Deti sa na jeho príchod starostlivo pripravili.

      Nie len vyčistené čižmičky, ale hlavne krásne piesne a básničky Mikuláška nie málo potešili.

      Nášmu Mikulášovi robil spoločnosť iba krásny anjel a preto sa opäť potvrdilo, že čerta netreba iba tam, kde sú iba dobré deti.

     • VIANOČNÁ BURZA

     • Milí rodičia, starí rodičia, priatelia MŠ  
      aj tento rok Vám prinášame tradičnú Vianočnú burzu, netradičným spôsobom - online. Kliknutím TU.
      Ponúkame Vám milé drobnosti vyrobené deťmi, p. učiteľkami a rodičmi, ktorých kúpou podporíte konkrétne triedy. Ponuku postupne doplňujeme a predané predmety aktualizujeme.
      Uvádzané ceny sú odporúčané dobrovoľné príspevky za produkt. Začiarknutím políčka a odoslaním formulára si produkty objednávate záväzne. Počet produktov je limitovaný. Objednávku si budete môcť vyzdvihnúť 16.12.2021 a 17.12.2021 od 14:00 do 16:00 hod v označenej miestnosti pri hlavnom vstupe. 

     • Oznam

     • Na základe zverejnených informácií MŠVVaŠ sa menia podmienky vstupu osôb vstupujúcich do priestorov MŠ.

      Oznam_podmienok_vstupu_do_priestorov_skoly.docx

       z uvedeného vyplýva, že: "Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa".

      Od pondelka 29.11.2021 bude riaditeľom poverená osoba ráno pred vstupom do MŠ  vykonávať kontrolu o očkovaní alebo prekonaní u osôb  vstupujúcich do priestorv MŠ. Osobe, ktorá nebude spĺňať požiadavku režimu  OP (očkovaný, prekonaný) nebude vstup do budovy MŠ umožnený.  V tejto súvislosti Vás žiadame, aby ste dodržiavali protipandemické opatrenia- R-O-R  (dezinfekcia rúk-  odstup 2m- respirátorom prekryté dýchacie cesty)

      Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti  (viď nižšie)

      Dieťa s príznakmi musí zostať doma. Pokiaľ rodič nevie vylúčiť príznaky, kontaktuje detského lekára.

      vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_26.11.2021.docx

                                                                                                                   PaedDr.Janka Ščerbáková, riaditeľka MŠ

     • Vyrábame eko

     • Začiatok novembra sa nesie v znamení sviatku Dušičiek. Snažíme sa nezabúdať na tých, ktorí už nie sú medzi nami a rozprávať o tom aj s našimi deťmi. Práve počas tohto sviatku navštevujeme cintoríny, zapaľujeme sviečky a nosíme vence na hroby, čo sa spája aj so vznikom množstva odpadu. Preto sme sa rozhodli skúsiť to s našimi deťmi "trochu inak" a vyrobiť "recyklované kahance". Ako? Tak, že sme použili zaváraninové sklíčka, ktoré si už každá trieda vymaľovala, dotvorila podľa svojho vkusu. Aj počas sviatkov ako sú dušičky je potrebné myslieť na znižovanie množstva odpadu. Preto sme si okrem kahancov vyrobili aj kamienkové sviečky . A ako to dopadlo? Poďte sa s nami pozrieť...

      ...byť eko je správna voľba ... dá sa to aj inak.

     • Nakladáme kapustu

     • Detičky z prvej triedy nezabúdajú na tradície a tiež na to, koľko veľa vitamínov na zimu je ukrytých v kyslej kapuste. Spolu s pánom školníkom sme si pripomenuli do teraz zaužívané nakladanie kapusty a to so všetkým, čo k tomu patrí.

     • Oznam

      • Riaditeľstvo Materskej školy Veľký Šariš  oznamuje, že na základe vzniknutej situácie zapríčinenej vírusom COVID- 19 RÚVZ v Prešove nariadil karanténu 

                                           od 19. 11. 2021 do 29. 11. 2021.

       - pre   triedu č.5  zvončeky                                                                          

      •   pre triedu č.6 nezábudky

      • Karanténa sa týka  detí, ktoré boli prítomné  v dňoch 16.11.2021 a 18.11.2021 v triedach č.5 a č.6 .

      • Výchovno- vzdelávací proces sa v triedach obnoví od 30.11.2021

       Žiadame rodičov, aby sledovali zdravotný stav detí, pri zhoršení zdravotného stavu kontaktujte svojho pediatra. Pri nástupe dieťaťa do školy je povinnosťou zákonného zástupcu priniesť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

       Priloha_1_Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(2).docx

       Priloha_2_Oznamenie_o_vynimke_z_karanteny(2).docx

     • Deň MATERSKÝCH ŠKôL

     • Tento výnimočný deň sme chceli osláviť "Očami detí". Tancovačka, šantenie, športovanie, výroba vlastných farebných tričiek, karnevalových masiek, výroba sladkých náramkov, divadielko a kopec ďalších aktivít v tento výnimočný deň, z ktorého máme mnoho krásnych zážitkov.

     • Október - mesiac úcty k starším

     • Ako býva na jeseň, lístočky opadajú,vo vašom krásnom srdiečku, na minulosť spomínajú.

      Ako býva na jeseň, ten slávik krásne spieva,vo vašom vzácnom srdiečku, tá mladosť už odznieva.

      Október patril Vám , naši vzácni starí rodičia a preto si deti z MŠ Veľký Šariš pripravili básne, piesne a tance, aby rozveselili Vaše vzácne srdcia.

     • Prevádzka MŠ počas jesenných prázdnin

     • Vážení rodičia,

      prosíme Vás, aby ste najneskôr do 26.10.2021  u triednej učiteľky nahlásili dieťa/deti, ktoré budú  v dňoch 28.10. a 29.10. 2021, v čase vedľajších jesenných prázdnin navštevovať materskú školu. Počas týchto dní predpokladáme režim zberných tried- podľa počtu nahlásených detí.