• Vianočná burza online

     • Milí rodičia, starí rodičia, priatelia MŠ, 

      ako každý rok Vás pozývame na našu tradičnú Vianočnú burzu, aj keď tentokrát netradičným spôsobom - online. 
      V dátume od 14.12. do 20.12.2020 Vám ponúkame milé drobnosti vyrobené deťmi, p. učiteľkami a rodičmi, ktorých kúpou podporíte našu materskú školu a konkrétne triedy. Online nákupný formulár nájdete na tomto linku: https://forms.gle/h6y3LqrK2d4gG5gU9

     • Mikuláš v našej škôlke

     • Mikuláš zavítal aj do našej materskej školy, potešil a porozprával sa s deťmi. Tie mu zaspievali pesničky a zarecitovali básničky, ktoré si pre neho pripravili.

     • Láska v krabičke

     • Aj predškoláci z MŠ Veľký Šariš si myslia, že do krabičky od topánok sa zmestí veľa lásky. Tá ich je v podobe vianočných pozdravov a maličkostí, ktoré s radosťou vyrobili pre starkých. 

     • Šarkaniáda

     • Šarkan letí,šarkan letí,za ním chlapci,za ním deti.A všetci sa hrnú von,vyskakujú robia zhon. Aj naši predškoláci zo 6.triedy"Nezábudiek" sa minulú stredu vybrali do blízkeho okolia púšťať svoje,vlastnoručne vyrobené,šarkany.Keďže vietor fúkal tak ako má,deti mali veľkú radosť,z týchto poletujúcich "jesenných hračiek".Cieľom tejto aktivity bolo zdokonaliť základné lokomočné pohyby-beh a chôdzu a posilniť telesnú zdatnosť detí,čo sa nám aj podarilo.S líčkami vyštípanými od vetra,ale aj poriadne vyšantení v prírodnom prostredí,sa dievčatá a chlapci s chuťou pustili do pripraveného obeda.M.Exenbergerová.

      Aj deti z 1.triedy "Tulipánov" si vyšli pobehať po školskom dvore, kde im tentokrát robil spoločnosť usmievavý šarkan.Radosť z pohybu,nevšedného návštevníka a opadaného lístia zachytil aj náš fotoaparát...

     • Buďte zdraví naši starkí! :-)

     •        MILÍ NAŠI STARKÍ !

            

             Deti zo 4.triedy - Snežienky, z našej MŠ - Švorlístok si pre Vás pri príležitosti

          mesiaca úcty k starším prichystali milé prekvapenie pod názvom: 

                                                               BUĎTE ZDRAVÍ NAŠI STARKÍ !

                          Prajeme Vám príjemný hudobný zážitok :-)

     • Bezpečne a hravo

     • Deti z 1. triedy "Tulipány" sa počas nepriaznivého počasia v rámci dopravnej výchovy  takto "popasovali" s dopravnými situáciami.

      MILÍ NAŠI STARKÍ !

            

             Deti zo 4.triedy - Snežienky, z našej MŠ - Švorlístok si pre Vás pri príležitosti

          mesiaca úcty k starším prichystali milé prekvapenie pod názvom: 

                                                               BUĎTE ZDRAVÍ NAŠI STARKÍ !

                          Prajeme Vám príjemný hudobný zážitok :-)

     • " Rieka Torysa volá o pomoc"

     • "Rieka Torysa volá o pomoc",je názov aktivity,pri ktorej naši predškoláci zo 6.triedy "Nezábudiek"pomohli rybičkám - Ploticiam obyčajným,vyčistiť ich domov-rieku Torysu, od nahromadeného odpadu.Úlohou detí bolo zhotoviť rybky plotice a následne ich vypustiť do rieky "Torysy".No,keďže Torysa bola znečistená rôznorodým odpadom,ktorý do nej nahádzali nezodpovední ľudia,museli ju deti najprv vyčistiť.Malí "ochranári prírody"všetok ten odpad vytiahli udicami a následne roztriedili do pripravených,farebne rozlíšených nádob.Keďže separácia odpadu sa v našej triede stala,už takpovediac, každodennou rutinou, predškoláci túto úlohu zvládli na jednotku.Dievčatá a chlapci si touto aktivitou upevnili nielen návyk správne separovať odpad, z rôznorodého materiálu,ale našim cieľom bolo u detí vypestovať aj ochranárske postoje a kladný vzťah k životnému prostrediu.S pozdravom M.Exenbergerová.

     • Pre našich starých rodičov

     • Deti zo 7. triedy "púpavy" nezabudli  na svojich starých rodičov a vyrobili im veselé škatuľky, kde si môžu napríklad odložiť kľúče. Ku škatuľke pribudla aj pohľadnica, kde vlastnoručne napísali nádherný odkaz a namaľovali obrázok . A nakoniec si veselo zatancovali . Nech nám v týchto dňoch nikdy nezmizne úsmev z tváre ako týmto detičkám.   M. Melníková

     • Dúhankovo

     • Deti zo 7.triedy PÚPAVY sú stále veselé a nechýba im úsmev na tvári. Ani posledný októbrový týždeň nebol iný. Keď sa nám zdá okolo všetko pochmúrne, stačí sa pozrieť na ich tváričky a hneď je deň krajší. A takto to bolo aj tento týždeň, hoci ich bolo málo- tanec, spev a radosť určite nechýbali. Spoločne si vyrobili geometrickú dúhu, ktorú si umiestnili do triedy na znak toho, že svet je naozaj nádherný, stačí si všímať navôkol jeho farby. M. Melníková

     • Jesenná vychádzka

     • Stredajšie slnečné počasie vylákalo našich predškolákov zo 6.triedy - "Nezábudiek" do prírody.Deti absolvovali jesennú turistickú vychádzku          k rybníkom, ktorú spojili s vytváraním "listových panáčikov".Cieľom tejto vychádzky bolo zvládnuť dlhšiu trasu, poznať vzdialenejšie prírodné prostredie v jesennom období,vytvárať pozitívny vzťah k prírode a pohybovým aktivitám a rozvíjať manuálne zručností detí - čo sa nám aj podarilo.Malí turisti si poobzerali "šarišské" rybníky, pokochali sa nádhernou jesennou prírodou,nazbierali si rôznofarebné listy, z ktorých vytvorili pekných "listových panáčikov". Milým zážitkom bolo aj fotenie s malým kaprom,ktorý musí ešte podrásť, preto ho ujo rybár pustil späť do rybníka.   M.Exenbergerová.

      Deti 1.triedy- "tulipány" realizovali jesennú turistickú vychádzku v blízkom okolí Materskej školy,ktorú taktiež spojili s vytváraním pestrofarebných "listových panáčikov"

      Fotky z tvorenia "listových panáčikov" v 5.triede "zvončeky"

     • Týždeň zdravej výživy

     • Tretí októbrový týždeň sa vo všetkých "kvetinových triedach" niesol v znamení zdravej výživy.

      Predškoláci v 6. triede nezábudky  pomenúvali,triedili, ochutnávali,strihali a lepili, ale aj kreslili ovocie a zeleninu.Veselým šarkanom dotvorili "zdravý" ovocno zeleninový chvost,ovocný tanier vyzdobili obľúbeným ovocím.Hrušku a jabĺčko si nalepili aj s malým návštevníkom-červíkom,no a v novovytvorenej básni - "Ovocie a zelenina" si pripomenuli,že chutné ovocie a zdravú zeleninu by sme mali mať na tanieri, veru každý deň.

      Báseň - "Ovocie a zelenina" Hrušku,slivku,jabĺčko,na tanieri mám,

      je to zdravé ovocie,hneď ho ochutnám. Mrkvu,hrášok,kaleráb,v polievke vždy zjem, zelenina zdravá je,to ja dobre viem.

      Týždeň zdravej výživy v 3. triede- slnečnice- Kto chce zdravý byť, musí zdravo žiť.

      Deti 1.triedy- tulipány -Šikovné rúčky máme, ovocie a farby otlačaním spoznávame.

      Z plastelíny miesime, ovocie vytvoríme. Poznávame ovocie aj jeho chuť, poznávame zdravé a nezdravé potraviny. Jabĺčko pre mladšie deti- maľovanie prstom,a staršie deti skúšali novú techniku a všetko zvládli na 1*

      8.trieda - Vlčie maky a jej týždeň zdravej výživy.

      Báseň na opakovanie doma

      Oberám jabĺčka oberám,

      Všetky ich do koša pozberám.

      Sladučké, voňavé, dozreté,

      Veď už je po lete, po lete.

      Fúkaj, fúkaj vetríčku,

      Zhoď aj jednu hruštičku.

      Vitamíny radi máme,

      Všetko pekne popapáme.

      Trieda púpav počas Týždňa zdravej výživy ochutnávala ovocie a zeleninu a neskutočne im chutilo. Neskôr si zdravo zašportovali a zasúťažili . Ako odmenu dostali čerstvé jabĺčka. Na konci zdravého týždňa sa naučili, ktoré potraviny škodia zúbkom a ktoré pomáhajú, aby zúbky boli zdravé a silne. Povedali si aj o správnom čistení a nakoniec si spravili dva obrovské zúbky - jeden zdravy a druhý pokazený a ku každému zúbku správne priradili potraviny, ktoré si vystrihli z časopisov. Deti mali neskutočnú radosť zo svojich výtvorov. Všetci sa zhodli, že odteraz budú jesť viac ovocia a zeleniny . 

      Týždeň zdravej výživy v 4. triede- snežienky

     • Strom priateľstva v triede PÚPAVY

     • Deti z triedy PÚPAVY si vytvorili  strom priateľstva . Kmeň je vyrobený zo srdiečok na znak toho, že sa máme všetci radi a rešpektujeme sa. Listy sú z detských rúk na znak priateľstva . V našej triede podporujeme dobré vzťahy a kolektívnu prácu . 

     • Výstava motýľov v galérii

     • Aj deti zo 7.triedy-Púpavy si boli pozrieť výstavu motýľov a chrobákov z celého sveta. Deti mali možnosť vidieť najmenšieho a najväčšieho chrobáčika na svete, obrovského pavúka a nádherné pestrofarebné motýle. Bolo sa načo pozerať. Nečudo, že detičkám sa nechcelo odísť. 

     • Návšteva galérie

     • Výstava hmyzu v Šarišskej galérii upútala aj našich predškolákov zo 6.triedy- Nezábudiek. Deti si mali možnosť prezrieť nielen nádherných motýľov rôznych farieb a veľkostí, ale aj mnoho iných druhov hmyzu,ktoré sa v našich končinách bežne nevyskytujú. Najväčším lákadlom pre malých návštevníkov boli škorpión a tarantula. Pri odchode sa škôlkari nezabudli pokochať dominantou Veľkého Šariša- maketou stredovekého hradu Šariš, pri ktorej sa aj spoločne odfotili.

       

     • Výstava "Na motýlich krídlach"

     • Dňa 23.9.2020 sa deti zo 4.triedy- Snežienky zúčastnili  prírodovednej výstavy "Na motýlich krídlach" v múzeu vo Veľkom Šariši. Deti počas prehliadky sprevádzala  krátkym výkladom p. riaditeľka Lenka Pribulová. Celý čas boli deti nadšené a mali veľa rôznych otázok. Naučili sa pomenovať niektoré  motýle, dozvedeli sa,  ako sa motýle liahnu aj čím sa živia.

     • Čo potrebujem pri nástupe do materskej školy

     • Pri nástupe do materskej školy je potrebné priniesť :

      2r.-4r. :  - prezuvky (pevná obuv)

                    - pyžamo

                    - nepremokavú plachtu s gumičkou 130 X 70

                    - vrecúško s náhradnými vecami (tričko, nohavice, spodné prádlo, pančuchky, ponožky)

                    - vlhčené obrúsky

                    - vlhčený toaletný papier, hrebeň

      4r.-5r. :  - prezuvky (pevná obuv)

                   - pyžamo

                   - náhradné veci ( tričko, nohavice, spodné prádlo, pančuchy, ponožky)

                   - hrebeň

      5r.-6r. : -  prezuvky (pevná obuv)

                   - pyžamo

                   - náhradné veci ( tričko, nohavice, spodné prádlo, pančuchy, ponožky)

                   - úbor na cvičenie (tričko, kraťasy, ponožky, vhodná obuv na cvičenie)

                   - hygienické potreby (hrebeň, zubnú kefku, pastu, pohárik)